📕Viking C. [dawniej Patryk S. Covers] polski twórca coverów z anime w języku polskim, który od 2015 roku tworzy na platformie YouTube. Najbardziej znany z polskiej wersji openingu Dragon Ball GT Dan Dan kokoro hikareteku, Shingeki No Kyojin Sasageyo, a z nowszych Chainsaw Man opening Kick Back oraz wielu wielu innych. Tworzy również covery rockowo/metalowe z których najbardziej znane to polskie covery Linkin Park.

🎤Koncert Viking C. [dawniej Patryk S. Covers] z jego najlepszymi coverami, poznajcie potęgę jego głosu na żywo już na tegorocznym jubileuszowym Tsuru! 🔥

💜A już teraz zapoznajcie się z jego twórczością

Linki do social mediów:

💜 Youtube: https://www.youtube.com/c/TheReyspPatrykSCovers

💜 Instagram : https://www.instagram.com/viking.covers/

💜 Tiktok : https://www.tiktok.com/@vikingcovers

💜 Fanpage fb : https://www.facebook.com/VikingCoversfandub






Przed wami Joanna went bananas🍌 !

Oto jak pisze o sobie:

Cześć wszystkim! Nazywam się Joanna (lub Jojo), jestem artystką z pasji oraz zawodu 🙂

Moja twórczość opiera się przede wszystkim na rysunku cyfrowym, tworzę zarówno fanart jak i projekty własne. Na co dzień pracuję również jako grafik w indie studiu produkującym gry komputerowe. Hobbystycznie zajmuję się również cosplayem, a wszystkie moje nowe projekty oraz działania można obserwować na wszelakich social mediach, gdzie działam już od ponad dekady!

Na konwencie poprowadzi ciekawy panel pt.

“Jak to jest być 2D artystą w gamedevie?”

Przemysł growy, nazywany potocznie “gamedevem”, rośnie jak na drożdżach, a wraz z nim zapotrzebowanie na różne stanowiska, między innymi na artystów 2D. Ale co właściwie robi taki artysta 2D w studiu? Jaki ma zakres obowiązków? Jakie musi mieć kwalifikacje?! Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te pytania (oraz zadać własne!), zapraszam was wszystkich ciepło na mój panel, gdzie powymieniam się z wami moimi doświadczeniami w branży gier na stanowisku ilustratora.

Link do social mediów naszej artystki:

💜 Instagram – https://www.instagram.com/jojowentbananas/

💜 X Twitter – https://twitter.com/JoJoWentBananas






Poznajcie naszego kolejnego gościa, którym jest Cartoonistka! 🌸

Kilka słów prosto od niej samej:

Prowadzę TikToka o mandze, anime i wszystkim co z tym związane. Interesuje się tą tematyką od ponad 15 lat i jak na razie mi to nie przechodzi!

Cartoonistka poprowadzi dla was ciekawy panel związany z popkulturą japońską ,

🍜 “𝗢𝗱 𝗧𝗲𝘇𝘂𝗸𝗶 𝗱𝗼 𝗧𝗼𝗿𝗶𝘆𝗮𝗺𝘆. 𝗢 𝗸𝗹𝗮𝘀𝘆𝗸𝗮𝗰𝗵 𝗺𝗮𝗻𝗴𝗶” 🍜

W każdym medium, czy to literatura, film, czy muzyka mamy twórców, których uznajemy za przełomowych i wyznaczających trendy. Z mangą jest nie inaczej. Przybliżę twórczość kilku legend mangi oraz ich zasługi dla popkultury. Wyjaśnię skąd wzięły się mechy, wielkie miecze, czy tsundere.

𝗞𝗼𝗻𝗶𝗲𝗰𝘇𝗻𝗶𝗲 𝘄𝗽𝗮𝗱𝗻𝗶𝗷𝗰𝗶𝗲 𝗻𝗮 𝗷𝗲𝗷 𝗧𝗶𝗸𝗧𝗼𝗸𝗮!

https://www.tiktok.com/@cartoonistka1






🎉 𝗦𝘁𝗮𝘀𝘇𝗲𝗸 „𝘀𝘇𝘆𝗯𝗸𝗶 𝗷𝗲𝘀𝘁” 𝗠ą𝗱𝗲𝗿𝗲𝗸 🎉

Jeden z pierwszych w Polsce twórców komputerowych efektów specjalnych i animacji 3D, z pasji również aktor i kompozytor muzyki filmowej. Autor i producent wielu teatrów telewizji, seriali, reklam, teledysków oraz autorskich produkcji filmowych. W świecie gamedev-u reżyseruje elementy rozgrywki, prowadzi sesje motion capture, tworzy modele 3D z wykorzystaniem fotogrametrii, kreuje cut-sceny, teasery i trailery gier – zarówno z wykorzystaniem „żywego”, filmowego planu, jak i wirtualnego silnika Unreal Engine. Od wielu lat wykłada gościnnie w różnych uczelniach, prowadzi popularne warsztaty filmowe, szkolenia z dziedziny reżyserii, sztuki operatorskiej, montażu filmowego, aktorstwa, wystapień publicznych i samoobrony dla kobiet. W internecie i fandomie zasłynął krótkometrażową parodią „Stars in Black” z 1999 roku. Cytaty z tego filmiku do dziś krążą między wielbicielami filmowej fantastyki, choć młodsza ich część nie zawsze kojarzy autora.

Poprowadzi dla was dwa interesujące panele!

🎬 „𝗡𝗮𝗷𝗻𝗼𝘄𝘀𝘇𝗲 𝘁𝗿𝗲𝗻𝗱𝘆 𝘄 𝘁𝘄𝗼𝗿𝘇𝗲𝗻𝗶𝘂 𝗳𝗶𝗹𝗺𝗼𝘄𝘆𝗰𝗵 𝗲𝗳𝗲𝗸𝘁ó𝘄 𝘀𝗽𝗲𝗰𝗷𝗮𝗹𝗻𝘆𝗰𝗵”

🎬 „𝗖𝘇𝘆 𝗽𝗿𝗼𝗱𝘂𝗸𝗰𝗷𝗮 𝗳𝗶𝗹𝗺𝗼𝘄𝗮 𝗺𝘂𝘀𝗶 𝗯𝘆ć 𝗯𝗼𝗹𝗲ś𝗻𝗶𝗲 𝗸𝗼𝘀𝘇𝘁𝗼𝘄𝗻𝗮?”

Wpadnijcie na jego sociale:

💜 FB https://www.facebook.com/StanislawMaderek

💜 YT https://www.youtube.com/…/UC4AT-_Kc8SCxBdBOsGyg8gg/videos






Przed wami: ⛩️Piotr Milewski⛩️

Urodził się w 1975 roku Chełmie, a wychował w Opolu. Studiował w Poznaniu, Wiedniu, Pasawie, Filadelfii i Otaru. Mieszkał w Monachium, Sapporo i Tokio. Dziewięć lat spędził w Japonii.

Był nauczycielem angielskiego, pomocnikiem kucharza na obozie dla upośledzonych umysłowo w USA, lektorem podręcznika do nauki języka polskiego w Tokio, wykładowcą akademickim, Świętym Mikołajem podczas targu bożonarodzeniowego w Sapporo, roznosicielem ulotek , sprzedawcą prasy, dziennikarzem, handlowcem w japońskim przedsiębiorstwie, ankieterem. Podróżował po Europie, Ameryce Północnej, Azji i Afryce.

Debiutował w 2000 roku wierszem na łamach Magazynu Literacko-Publicystycznego Młodych Iskra. Autor bestsellerowych książek „Transsyberyjska” (2014), „Dzienniki japońskie” (2015) i „Islandia” (2018). Współautor książki „Hokkaido. Japonia bez gejsz i samurajów” (2006) oraz antologii „Azja. Opowieści podróżne” (2018), Planeta K. (2020)

Przygotuje dla was aż dwie ciekawe prelekcje związane z Krajem Kwitnącej wiśni:

🌸”𝗧𝗿𝗮𝗱𝘆𝗰𝘆𝗷𝗻𝗲 𝘇𝗮𝗯𝗮𝘄𝘆 𝗷𝗮𝗽𝗼ń𝘀𝗸𝗶𝗲.”🌸

Jakie były i są tradycyjne zabawy japońskie? W co bawili się dawniej Japończycy? A w co bawią się teraz? Posłuchajcie opowieści Piotra Milewskiego i popróbujcie swoich sił z kendamą i nie tylko.

🌸”𝗧𝗼𝗸𝗶𝗼. 𝗗𝗼𝗹𝗻𝗲 𝗠𝗶𝗮𝘀𝘁𝗼.”🌸

Piotr zabierze Was do stolicy Japonii, którego nie opisują przewodniki. Tokio, jedna z największych i najbardziej dynamicznych metropolii na świecie, ma wiele twarzy. Od samego początku, na przełomie XVI i XVII wieku, miasto podzielone było na dwie części: Shitamachi, czyli Dolne Miasto i Yamanote, czyli Miasto na Wzgórzach. To pierwsze było niewielkie, plebejskie i żywe, zamieszkiwali je rzemieślnicy, kupcy, tragarze, artyści i kurtyzany. To drugie – dostojne i uporządkowane – było siedzibą arystokracji i duchownych buddyjskich. Choć dziś zatarły się granice między obiema częściami, mieszkańcy dawnego Dolnego Miasta wciąż zachowują pamięć i tradycje sprzed wieków.

Koniecznie zajrzyjcie na ich stronę

Strona: https://piotrmilewski.com






🖤𝗘𝘄𝗮 “𝗦𝗮𝗿𝗶𝗲𝗹” 𝗪𝗼𝗷𝗰𝗶𝗲𝗰𝗵𝗼𝘄𝘀𝗸𝗮 🖤

Modelka, tiktokerka, a także fashionistka interesująca się modą lolicią i nie tylko. Pogromczyni trolli i obrońca małych nietoperzątek.

Poprowadzi dla was dwie prelekcje o modowym życiu!

👘 𝗧𝗥𝗜𝗞𝗜 𝗜 𝗟𝗜𝗙𝗘𝗛𝗔𝗖𝗞𝗜 𝗪 𝗟𝗢𝗟𝗜𝗧𝗔 𝗙𝗔𝗦𝗛𝗜𝗢𝗡 👘

Wszystko, co chciałabym wiedzieć jak wchodziłam w ten styl. Jak siadać w krynolinie, żeby nie świecić bielizną, Jak radzić sobie z reakcjami ludzi? Co wolno, a czego nie wolno w tym stylu?

👘 𝗭𝗢𝗦𝗧𝗔Ń 𝗠𝗢𝗗𝗘𝗟𝗞Ą 𝗪 𝗚𝗢𝗗𝗭𝗜𝗡Ę 👘

Jak znaleźć fotografa, jak się ubrać, jak pozować i czego oczekiwać. Także bez dużego budżetu 🙂

Zapraszamy serdecznie na jej dwa profile:

https://www.instagram.com/ladysariel/?hl=pl

https://www.tiktok.com/@ladysariel






🌟 𝗠𝗲𝗹𝗹 𝗙𝗮𝗹𝗹𝘀! 🌟

Jeśli jeszcze jej nie znacie to tak pisze o sobie:

W Internecie znacie mnie jako Mell Falls, a tak na prawdę mam na imię Zuza. Tiktoka prowadzę od ponad 2 lat i tam z reguły kojarzycie mnie z Muminkami. Poza opowiadaniem o nich, poruszam też nieco poważniejsze kwestie społeczne lub pokazuje jak właściwie wygląda mój świat.

Kiedy nie wygłupiam się na filmikach to pozuję do zdjęć, pasjonuję się historią i mitologią dawnych słowian, i mam węża – Klementynkę.

Mell Falls poprowadzi dla was prelekcje o muminkach!

🌈”𝗝𝗮𝗸 𝗺𝗶𝗮ł𝗮 𝗻𝗮 𝗶𝗺𝗶ę 𝗠𝗮𝗺𝘂𝘀𝗶𝗮 𝗠𝘂𝗺𝗶𝗻𝗸𝗮?”🌈

Jak dobrze znasz Dolinę Muminków? Myślisz pewnie, że w tej bajce nie ma nic więcej poza postaciami podobnymi do Hipopotamów. I tu się mylisz.

O tym ile z życia autorki mieści się w Dolinie, co symbolizują konkretne postacie i wiele innych rzeczy, które nie są potrzebne Ci do życia ale mogą okazać się dużo ciekawsze niż mogłoby się wydawać.

🔶Koniecznie wpadnijcie na jej TikToka!

https://www.tiktok.com/@mellfalls?lang=pl-PL






🕹 Łukasz Marchwiak 🕹

Co nasz gość mówi o sobie?

W gierki gram od ponad dwudziestu lat i przez ten czas, często podczas grania towarzyszyła mi myśl „zrobił bym to lepiej/inaczej”. Mając tak wysokie ego postanowiłem, „tak, zrobię to lepiej” i już przeszło od sześciu lat pracy designera, pokornie odkrywam, że to nie jest takie proste jak się wydaje.

Łukasz poprowadzi dla was prelekcje na temat projektowania poziomów:

𝗖𝘇𝘆𝗹𝗶 𝗼𝗱 𝗰𝘇𝗲𝗴𝗼 𝘇𝗮𝗰𝘇ąć 𝗶 𝗷𝗮𝗸 𝘄𝘆𝗴𝗹ą𝗱𝗮 𝗽𝗿𝗮𝗰𝗮 𝗹𝗲𝘃𝗲𝗹 𝗱𝗲𝘀𝗶𝗴𝗻𝗲𝗿𝗮?

Jest to jedna z kilku atrakcji związanych ściśle ze światem gamingu, o które staraliśmy się już od jakiegoś czasu. Dlatego też mamy nadzieję, że przypadną wam one do do gustu i zaspokoją głód wiedzy, a kto wie… Może skłonią do pracy w tym kierunku! 😀






Profesjonalni hodowcy rasy Shiba Inu czyli Piotr i Aleksandra Doroszko ze śląska przygotują dla was panel o tych urokliwych pieskach.

𝗦𝗵𝗶𝗯𝗮 𝗜𝗻𝘂, 𝗸𝗶𝗹𝗸𝗮 𝘀łó𝘄 𝗼 𝗿𝗮𝘀𝗶𝗲:

Przygotuj się na fascynujące spotkanie z Shiba Inu! Na tym panelu zgłębimy historię rasy, poznamy ich wyjątkowy charakter oraz odkryjemy wiele ciekawostek związanych z tymi urokliwymi psami. 🐕

𝗔 𝗰𝗼 𝗻𝗮𝗷𝗹𝗲𝗽𝘀𝘇𝗲, 𝘄𝗿𝗮𝘇 𝘇 𝗻𝗶𝗺𝗶 𝗽𝗿𝘇𝘆𝗯ę𝗱𝘇𝗶𝗲 𝗻𝗶𝗲 𝗸𝘁𝗼 𝗶𝗻𝗻𝘆, 𝗮 𝗽𝗿𝘇𝗲𝗱𝘀𝘁𝗮𝘄𝗶𝗰𝗶𝗲𝗹 𝗿𝗮𝘀𝘆 𝗦𝗵𝗶𝗯𝗮!

Będzie można na własne oczy zobaczyć to piękne stworzenie, a może i nawet pogłaskać zrobić fotę 📸

𝗣𝗿𝗼𝘄𝗮𝗱𝘇ą𝗰𝘆: 𝗜𝗻𝗮𝗿𝗶 𝗦𝗵𝗿𝗶𝗻𝗲 (𝗙𝗖𝗜)- 𝗣𝗶𝗼𝘁𝗿 𝗗𝗼𝗿𝗼𝘀𝘇𝗸𝗼 (𝗟𝗼𝗿𝗱 𝗭𝘂𝗼), 𝗔𝗹𝗲𝗸𝘀𝗮𝗻𝗱𝗿𝗮 𝗗𝗼𝗿𝗼𝘀𝘇𝗸𝗼 (𝗭𝘂𝗸𝗼𝗿𝗶)

Koniecznie wpadnijcie na ich fanpage https://www.facebook.com/inarishrineFCI






Kochani, chcielibyśmy wam przedstawić ciekawą atrakcje, które przygotuje dla was Katarzyna Najwer a jest nią prelekcja

„𝗞𝗶𝗺𝗼𝗻𝗼𝘄𝗮 𝗼𝗱𝘆𝘀𝗲𝗷𝗮”

Interesujesz się tradycyjnym strojem japońskim, chcesz poznać historię jego powstania lub kilka ciekawostek z nim związanych?

Zapraszam na pogadankę o kimonach! Podczas tego wydarzenia odkryjemy tajemnice tych tradycyjnych japońskich strojów. Dowiesz się, co kryje się za ich elegancją. Dołącz, by poznać świat kimon w skrócie i zobaczyć, jak głęboko wpisane są one w historię tego kraju.

𝗡𝗮 𝗸𝗼𝗻𝗶𝗲𝗰 𝗯ę𝗱𝘇𝗶𝗲 𝗿ó𝘄𝗻𝗶𝗲ż 𝗺𝗼ż𝗹𝗶𝘄𝗼ść 𝗽𝗿𝘇𝘆𝗺𝗶𝗲𝗿𝘇𝗲𝗻𝗶𝗮 𝘆𝘂𝗸𝗮𝘁𝘆!






🥝Upset.Kiwi🥝

Z wykształcenia sinolog, z zawodu testerka gier. W wolnych chwilach zajmuje się cosplayem, pole dance, no i oczywiście nałogowo gra w gry. Jak na porządnego gracza przystało, pozostaje w toksycznej relacji z grami Riotu.

Poprowadzi ona dla was prelekcje pt. „Jak wygląda praca testera gier?” 🎮

A tutaj krótki opis Upset.Kiwi:

Kochasz grać w gry i chciałbyś związać z tym swoją przyszłość? Jesteś kreatywny, jednak nie widzisz siebie jako programisty czy grafika? Być może słyszałeś już hasło tester QA? Przyjdź i dowiedz się jak połączyć pasję z pracą. Jak zarabiać grając, ale nie streamując ani nie grając kompetytywnie. Na tym panelu poznasz tajemnice pracy testera gier! 👻

ZAJRZYJCIE NA JEJ Fanpage:

https://www.facebook.com/Upset.Kiwi






📔 𝗗𝗮𝗻𝗶𝗲𝗹 𝗠𝘂𝗻𝗶𝗼𝘄𝘀𝗸𝗶 📔

Prowadzi Strefa Czytacza na YouTube, co jest jego sposobem na życie; miłośnik „Wiedźmina”, z czego jest bardzo dumny oraz autor jednego książkowego romansu, z którego jest dumny… jakby trochę mniej. Zjadł zęby na „Harrym Potterze” i jest jego fanem dłużej niż wielu innych chodzi po świecie (w dodatku lubi zanudzać opowieściami o tym „jak to kiedyś, kurła, było, gdy się czekało na premierę kolejnych książek”). Niepoprawny optymista, który zapomniał, żeby dorosnąć.

Poprowadzi dla was dwie niesamowite atrakcje:

🧙 „𝗙𝗲𝗻𝗼𝗺𝗲𝗻 „𝗛𝗮𝗿𝗿𝘆’𝗲𝗴𝗼 𝗣𝗼𝘁𝘁𝗲𝗿𝗮” 𝘄 𝗽𝗶𝗴𝘂ł𝗰𝗲”🧙 oraz

🧝 „𝗖𝘇𝘆 𝗪𝗶𝗲𝗱ź𝗺𝗶𝗻 𝘁𝗼 𝗽𝗹𝗮𝗴𝗶𝗮𝘁?”🧝

✨ Wpadnijcie koniecznie na jego YT!

https://www.youtube.com/strefaczytacza






⭐️Miko cosplay⭐️to profesjonalna krawcowa i cosplayerka , która przygodę z cosplayem zaczęła 10 lat temu i w tym czasie wykonała ponad 250 różnych strojów dla siebie i ludzi z całego świata

Miko odwiedziła wiele konwentów jako gość lub członek jury. Między innymi była oficjalnym gościem na jednym z największych konwentów anime na świecie – amerykańskim Anime Matsuri 2022.

Miała także okazję oceniać stroje na oficjalnym konkursie cosplay PGA .

Na naszym konwencie nie tylko poprowadzi dwie prelekcje

🎤 „𝗥𝗮𝗱𝘆 𝗶 𝗽𝗼𝗿𝗮𝗱𝘆 𝗼𝗱 𝗸𝗿𝗮𝘄𝗰𝗼𝘄𝗲𝗷 – 𝗰𝗼𝘀𝗽𝗹𝗮𝘆” 𝗼𝗿𝗮𝘇

🎤” 𝗡𝗶𝗲 𝘁𝘆𝗹𝗸𝗼 𝗴𝗲𝗺𝘆 𝗶 𝗸𝗿𝘆𝘀𝘇𝘁𝗮ł𝗸𝗶 – ż𝘆𝘄𝗶𝗰𝗮 𝘄 𝗰𝗼𝘀𝗽𝗹𝗮𝘆𝘂”

𝙋𝙤𝙟𝙖𝙬𝙞 𝙨𝙞ę 𝙩𝙚ż 𝙯𝙚 𝙨𝙬𝙤𝙞𝙢 𝙨𝙩𝙤𝙞𝙨𝙠𝙞𝙚𝙢 𝙈𝙞𝙠𝙤 𝘾𝙤𝙨𝙥𝙡𝙖𝙮 𝙃𝙖𝙣𝙙𝙢𝙖𝙙𝙚 𝙯 𝙧ę𝙘𝙯𝙣𝙞𝙚 𝙧𝙤𝙗𝙞𝙤𝙣ą 𝙗𝙞ż𝙪𝙩𝙚𝙧𝙞ą 𝙞 𝙙𝙤𝙙𝙖𝙩𝙠𝙖𝙢𝙞 𝙬 𝙨𝙩𝙮𝙡𝙪 𝙟𝙖𝙥𝙤ń𝙨𝙠𝙞𝙚𝙟 𝙥𝙤𝙥𝙠𝙪𝙡𝙩𝙪𝙧𝙮 𝙞 𝙠𝙖𝙬𝙖𝙞𝙞

Koniecznie wpadnijcie na jej sociale:

https://www.facebook.com/MikoCosplayHandmade

https://www.instagram.com/miko.cosplay/

Tiktok: https://www.tiktok.com/@miko.cosplay






Lily Adamowicz jest badaczką japońskiej popkultury, doktorem nauk humanistycznych, absolwentką Inter-University Center for Japanese Language Studies w Jokohamie, stypendystką Japan Foundation, Nippon Foundation i Toshiba Foundation, autorką książek:

– „𝗪𝗶𝘇𝗲𝗿𝘂𝗻𝗲𝗸 𝗺ęż𝗰𝘇𝘆𝘇𝗻𝘆 𝘄 𝘃𝗶𝘀𝘂𝗮𝗹 𝗸𝗲𝗶”

– „𝗢𝗯𝗹𝗶𝗰𝘇𝗮 𝗸𝗮𝘄𝗮𝗶𝗶”.

„𝗞𝗿𝗮𝗷𝗼𝗯𝗿𝗮𝘇 𝗳𝗮𝗻𝘁𝗮𝘇𝗷𝗶. 𝗛𝗮𝗿𝗮𝗷𝘂𝗸𝘂 𝘄 𝘂𝗷ę𝗰𝗶𝘂 𝘁𝗿𝗮𝗻𝘀𝗸𝘂𝗹𝘁𝘂𝗿𝗼𝘄𝘆𝗺”

jest jej trzecią książką stanowiącą rezultat wieloletnich badań w Polsce i w Japonii.

Fotografie wykonane podczas badań można było oglądać na wystawach w Muzeum Manggha w Krakowie i Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie. Prywatnie nosi Lolita Fashion.

𝗔 𝗽𝗼𝗽𝗿𝗼𝘄𝗮𝗱𝘇𝗶 𝗱𝗹𝗮 𝘄𝗮𝘀 𝗱𝘄𝗶𝗲 𝗽𝗿𝗲𝗹𝗲𝗸𝗰𝗷𝗲:

🟡Krajobraz Fantazji Harajuku: spotkanie autorskie z Lily Adamowicz

🟢Kiedy puella spotyka Saturna, czyli o zjawisku Lolita Fashion od innej strony






Przyjaciel chlebka🍞

Tak oto mówi o sobie:

Cosplay to moje hobby już od 9lat. Kiedyś starałam się brać udział w konkursach, a teraz bardziej traktuje to jako zabawę. Z tego też powodu prowadzę konta na TikToku czy Instagramie, żeby bawić się „codziennością” i cosplayem. Lubię anime, jednak jak ktoś zapyta o moją ulubioną serię to odpowiem: Kubuś Puchatek.

🍞Przyjaciel Chlebka poprowadzi dla was panel “Peruki dla Początkujących” 🍞

Opowie o tym jak dobrze wybrać odpowiednią perukę do cosplayu, czym się kierować, a także jak ją przechowywać, podcinać, układać czy rozczesywać. Więc jeśli dopiero zaczynacie w świecie cosplayowym lub chcecie nauczyć się stylizacji peruk to ten panel będzie idealny dla was!

Serdecznie zapraszamy na jej social media!

💎 IG: https://www.instagram.com/przyjaciel_chlebka/

💎 TikTok: https://www.tiktok.com/@przyjaciel_chlebka






Beata “Ari” Smugaj

Autorka Lisie Sprawy

Kocha gry, kawę i swoje adoptowane, laboratoryjne świnki morskie Ediego oraz Leosia.

Lisie Sprawy to rysunki o przygodach średniowiecznych lisów mieszkających w zamku z sera. Ich ponadczasowe problemy i szczególny charakter, zdobyły serca osób na całym świecie, a zwroty typu “Ojojane miejsca bolą mniej” oraz “Słodkie nie idzie do brzuszka, ono trafia do serduszka”, na stałe zagościły w potocznej mowie. Webkomiks, na przestrzeni lat, doczekał się serii uroczych gadżetów i gier planszowych.

LisieSprawy.pl to także bezpieczna przestrzeń dla wszystkich wrażliwych osób oraz miejsce, które pomaga zadbać o swoje wewnętrzne, bardzo dobre i delikatne zwierzątko.

Nasz gość poprowadzi dla was dwie atrakcje:

Przytulna Gra Fabularna

W tej grze fabularnej wcielicie się w Liski znane z Lisich Spraw a dokładniej w członków Lisiej Straży. Na spotkaniu nie tylko opowiemy o grze, ale będziecie mogli wziąć udział w krótkiej sesji pokazowej. Zobaczycie, że gra jest świetna dla początkujących ale ma też kilka innowacji, które zainteresują weteranów gier fabularnych!

Jak powstają Lisie Gry Planszowe

Graliście w Liski: Ojojanie, Rycerzy Okrągłego Sera albo Nawiedzoną Kuchnię? Zastanawiacie się, jak powstają takie gry i jesteście ciekawy nadchodzących tytułów? To musicie przyjść! Kto wie, może to Wasz prototyp wydamy następny?

Nasz gość będzie miał swoje liskowe stoisko na które serdecznie zapraszamy!

Koniecznie wpadnijcie na porcje lisków do naszego gościa

www: https://lisiesprawy.pl

FB: www.facebook.com/lisiesprawy

IG: www.instagram.com/lisiesprawy

TikTok: www.tiktok.com/@lisiesprawy_official






Dorian Makbeth

Dorian jest cosplayer z 13-letnim doświadczeniem, a zarazem wielki miłośnik herbaty. Wielokrotny zwycięzca konkursów cosplay, z ostatnim dużym osiągnięciem na arenie międzynarodowej w Madrycie, gdzie wspólnie z Kairi zajęli pierwsze miejsce w kategorii duet podczas International Cosplay League.

Chociaż obecnie częściej występuje w roli jurora niż uczestnika, wciąż z przyjemnością podejmuje się nowych cosplayowych wyzwań.

Dorian poprowadzi dla Was panel,

na którym dowiecie się, jak rozpocząć swoją cosplayową przygodę. Bez owijania w bawełnę zdradzi sekrety świata cosplayu dla początkujących… Ogrom pożytecznych informacji gwarantowany!

zdjęcie autorstwa Kairi in Cosplayland (@kairigraphy na Instagramie)






Mariusz Gosławski

Jego działalność propagująca kulturę Japonii ma wielu sympatyków i zyskała uznanie m.in. Ambasady Japonii w Polsce.

Na naszym konwencie poprowadzi dla Was takie atrakcje jak:

🔹𝗪𝗮𝗿𝘀𝘇𝘁𝗮𝘁𝘆 𝗺𝗮𝗹𝗼𝘄𝗮𝗻𝗶𝗮 𝗸𝗮𝘄ą:

Czy wiedziałeś, że kawę nie tylko się pije, ale także można nią tworzyć przepiękne obrazy? Wpadnij na warsztaty, a nasz gość pokaże Ci tę tajemną sztukę malowania kawą!

🔹𝗪𝗮𝗿𝘀𝘇𝘁𝗮𝘁𝘆 𝗺𝗮𝗹𝗮𝗿𝘀𝘁𝘄𝗮 𝘀𝘂𝗺𝗶-𝗲:

Sumi-e oznacza „rysunek czarnym tuszem na papierze”. Główne motywy malarskie to bambusy, orchidee, chryzantemy, kwiaty śliwy i wiśni oraz zwierzęta takie jak np. motyle, ptaki, i ryby. Sumi-e to nie tylko unikalna i piękna forma sztuki, ale także filozofia.

🔹𝗪𝗮𝗿𝘀𝘇𝘁𝗮𝘁𝘆 𝗸𝗮𝗹𝗶𝗴𝗿𝗮𝗳𝗶𝗶 𝗷𝗮𝗽𝗼ń𝘀𝗸𝗶𝗲𝗷:

„Kaligrafia” to po japońsku shodō – „droga pisma”. Shodō (書道) to artystyczna sztuka pisania, która uczy koncentracji, uspokaja i pozwala pracować nad charakterem. Warsztaty kaligrafii wprowadzą uczestników w świat piękna tworzonego przy użyciu pędzla i tuszu.

🔹𝗪𝗮𝗿𝘀𝘇𝘁𝗮𝘁𝘆 𝗼𝗿𝗶𝗴𝗮𝗺𝗶:

Origami to sztuka składania papieru uchodząca za tradycyjną sztuką japońską. Jest to przede wszystkim sztuka ładu i harmonii, sztuka skupienia i równowagi oraz aktywna zabawa prowadząca w progi własnego poznania, droga prowadząca do filozofii.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z twórczością naszego gościa: http://mariuszgoslawski.blogspot.com






Katarzyna Clio Gucewicz (ur. 1979) pochodzi z Trójmiasta, na stałe zamieszkuje w Finlandii z kotem i kilkoma pająkami ptasznikami. Z wykształcenia lekarz psychiatra, w czasie wolnym pasjonuje się między innymi fantastyką, mangą i anime oraz kulturą i historią Japonii, o których chętnie opowiada na konwentach. Od kilku lat cosplayer-amator. Jest autorką osadzonych w japońskim feudalizmie i poświęconych osobie słynnego Date Masamune powieści „Księżycowe blizny”, „Cienie północy”, „Drżenia lata”, które w latach 2017-2020 ukazały się nakładem Wydawnictwa Kirin.

Poprowadzi dla was aż 6 różnych prelekcji:

1 Od fascynacji Japonią do powieści historycznej – spotkanie autorskie z Katarzyną Clio Gucewicz

2 Historyczna Japonia w anime – poważnie i fantastycznie

3 „Dlaczego One Piece? – bezspojlerowy panel zachęcający”

4 „Legend of the Galactic Heroes najlepszym anime w historii – change my mind”

5 „Anime w kosmosie”

6 „Lekarze, pielęgniarki, uzdrowiciele – różne oblicza medycyny w mandze i anime”

Zapraszamy do udziału w prelekcjach od naszego gościa 😃






Shappi specjalizuje się w kostiumach z elementami zbroi, skrzydeł i rekwizytów, które wykonuje już ponad dekadę. Jej mocną stroną są tworzywa termoplastyczne, z których wytwarza imitacje metalu. Wielokrotna reprezentantka Polski i laureatka w międzynarodowych mistrzostwach w cosplayu. Od paru lat jako zaproszony gość imprez popkulturowych ocenia konkursy i prowadzi prelekcje, od Polski aż po Japonię czy USA. Zajmuje się również organizacją konkursów cosplay oraz działa na Youtube gdzie prowadzi kanał poświęcony cosplayowi pełen filmów o kostiumach, tutoriali i poradników dla początkujących.

Shappi była najczęściej wymieniana w naszej ankiecie tegorocznego gościa jubileuszowej edycji Tsuru, dlatego oprócz sędziowania konkursu cosplay poprowadzi dla was panel:

„𝗖𝗼𝘀𝗽𝗹𝗮𝘆 𝗻𝗮 Ś𝘄𝗶𝗲𝗰𝗶𝗲”

Czy ciekawiło Was jak wyglądają konkursy cosplay w Ameryce? Sesje zdjęciowe w Azji? A może chcecie wiedzieć jak cosplayuje się na Bliskim Wschodzie? Na te i inne pytania odpowiem na moim panelu gdzie podzielę się z Wami moimi spostrzeżeniami z cosplaywych wyjazdów po świecie!

Koniecznie wpadajcie na jej social media zapoznać się z jej twórczością:

https://linktr.ee/shappiworkshop/

Zdjęcie zrobione przez Made by Dobrochna






Germia to cosplayerka i streamerka z Czech, która z zamiłowaniem portretuje silne kobiece postacie. Lubi, gdy tworzone przez nią kostiumy stanowią dla niej wyzwanie. Jest zwyciężczynią kilku międzynarodowych konkursów, w tym Eurocosplay, Dreamhack czy European Cosplay Gathering. Obecnie dużo czasu poświęca na tworzenie tutoriali i edukacyjnych paneli cosplayowych.

Oprócz bycia jurorem Germia poprowadzi dla was panel

Foamsmithing – Jak pracować z pianką EVA? Poznaj wszystkie przydatne wskazówki i triki potrzebne do pracy z pianką. Dowiesz się, której grubości pianki użyć do swojego projektu, jak bezpiecznie ją modelować, wycinać i kleić, oraz jakie narzędzia są będą najbardziej przydatne przy pracy z nią. Te i inne tematy, które Germia poruszy na panelu pomogą Ci stać się Mistrzem Pianki Eva!

Panel będzie prowadzony w języku Angielskim

Zachęcamy do zajrzenia na jej social media

http://www.germia.eu

https://www.facebook.com/DATgermia

https://www.instagram.com/datgermia/






W tym roku spotkacie na Tsuru profesjonalny duet cosplayowy z Wielkiej Brytanii – Be More Shonen!

Be More Shonen zasiądą w jury konkursu cosplay oraz podzielą się swoją wiedzą na panelu tematycznym w języku angielskim. Poza tym, koniecznie odwiedźcie ich stoisko, żeby złapać autograf albo zrobić sobie z nimi zdjęcie.

Pozytywne nastawienie i ciężka praca już od lat zapewnia im miejsce na międzynarodowej arenie cosplayowej. Współpracują z dużymi markami i sędziują konkursy cosplay na skalę krajową i międzynarodową. Minney i Nomes zdobyli wiele wyróżnień w prestiżowych konkursach cosplayowych. W 2021 roku przeszli do historii jako pierwsza brytyjska drużyna, która znalazła się na podium konkursu World Cosplay Summit odbywającego się w Japonii. W 2022 roku zaś zostali laureatami, europejskiego konkursu Clara Cows Cosplay Cup w Holandii.

Na co dzień Minney pracuje jako trener fitness z animcowym twistem! Wiele lat temu pokonał uzależnienie i życiowe niepowodzenia, wykorzystując anime i cosplay jako swoje paliwo i motywację. Obecnie jako sportowiec wyczynowy i cosplayer pragnie zmotywować całą rzeszę osób do poprawy swojego zdrowia nie zapominając przy tym o dobrej zabawie.

Nomes z kolei jest fantastyczną krafterką i projektantków kostiumów! Tworzy dopracowane kostiumy i peruki w stylu “Dragon Ball”, które nierzadko przeciwstawiają się grawitacji. Mimo, że już teraz ma szeroki wachlarz umiejętności a jej stroje zdobywają liczne nagrody, to zawsze szuka nowych metod i technik, które może wykorzystać przy kolejnych projektach. Teraz z przyjemnością przekazuje tę wiedzę swoim obserwatorom!

Oprócz jurorowania poprowadzą dla was panel

Spersonalizuj swój cosplay! Chcesz, żeby twój kostium się wyróżniał? Koniecznie poświęć chwilę, żeby dodać mu coś specjalnie od siebie! Niezależnie od tego, czy kupujesz swój kostium, czy robisz go od zera – zawsze możesz go trochę „podkręcić”. Wpadnij na panel, na którym Minn i Nomes pokażą Ci kilka inspirujących przykładów, jak dodać swojemu przebraniu unikatowego wymiaru. Panel dla cosplayerów oraz dla osób, które dopiero planują swoją przygodę z nim. Panel w języku angielskim.






Reosia

To artystka tworząca baśniowe ilustracje techniką akwareli. W swoich pracach czerpie inspiracje ze światów fantasy, gier i anime łącząc je z estetyką art noveau, kawaii i shōjo oraz japońską modą lolita, którą nosi na co dzień. Swoją artystyczną działalność prowadzi już od 2017 roku, a w 2020 roku ukończyła Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu z tytułem magistra sztuk graficznych i technologii druku.

Reosia poprowadzi dla Was aż 2 ciekawe prelekcje

„Czy artystą trzeba się urodzić? ☆ Q&A dla początkujących!”

Panel edukacyjny, na którym Reosia opowie o swojej przygodzie ilustratorki. Podzieli się doświadczeniami w odkrywaniu własnego stylu, o łączeniu mangi z akwarelą i kreowaniu własnej marki artystycznej na scenie europejskiej. Udzieli rad i odpowie na wszystkie pytania nurtujące tych, którzy pragną rozpocząć karierę artystyczną.

„Anatomia Girly Kei – czyli o najbardziej uroczych stylach Japonii ♡”

Oficjalny panel grupy Girly Kei Polska! Interesujesz się japońską modą kawaii i szukasz stylu dla siebie? A może nosisz któryś z nich na co dzień ale ciekawi Cię geneza? Na panelu dowiesz się najważniejszych podstaw o himekaji, ryōsangata i jirai kei!

Koniecznie odwiedźcie jej sociale

https://www.facebook.com/Reosia.art i @reosia.art na IG






🚀 Julian Jeliński – twórca vloga Brody z kosmosu! 🚀

Jest to vlog pełen brodatych recenzji i najbardziej kosmicznego spojrzenia na filmy, komiksy i cały geek świat. Odpowiedzialny za „Najgorsze Animacje”, oraz podcast „Koszmarne Horrory”. Uwielbia poszukiwać ideologii w popkulturze prawie tak bardzo jak Slavoj Żiżek. Gdy nie nagrywa, jest człowiekiem-przewodnikiem swojego ślepego psa i nosicielem upierdliwego kota.

Nasz entuzjastyczny gość przygotuje dla was aż dwie prelekcje!

👩‍🚀 „Jak Kucyki Pony spotkały Transformers” 👩‍🚀

Czy przyjaźń pokona wielkie giwery i jeszcze większe roboty? Co się stanie, gdy wielki Transformer postanowił przejąć Kucykową krainę? I… przede wszystkim – jak do tego doszło, że Kucyki i Transformery spotkały się ze sobą? To wszystko zdradzę Wam na prelekcji. Przygotujcie się na sporą porcję… PRZYJAŹNI, ponieważ przyjaźń, to magia!

👩‍🚀 Czy Batman jest dobrym facetem? 👩‍🚀

Przedstawi jak ma się postępowanie Batmana do etyki czy moralności. Czyli temat trochę komiksowy, trochę filozoficzny!

Koniecznie odwiedźcie jego kanał na YT!

https://www.youtube.com/c/brodyzkosmosu






Yukeshiro to cosplayerka z Krakowa, której cosplayowe początki sięgają aż 2009 roku, a do jej pasji można zaliczyć także gry komputerowe, japońską popkulturę czy akrobatykę powietrzną. Na swoim koncie ma już niemałą liczbę nagród i wyróżnień w konkursach cosplayowych, zarówno na imprezach o tematyce anime, jak i gier komputerowych (Hall of Games 2015, Intel Extreme Masters 2017, Magnificon 2017 i inne).

Najbardziej w cosplayu lubi tworzenie detali w strojach, a także uczestnictwo w sesjach zdjęciowych – od tworzenia tła i dekoracji, przez pozowanie i obróbkę zdjęć. Zawsze daje z siebie 200% i z radością podejmuje nawet najtrudniejsze wyzwania.

Yukeshiro będzie miała swoje stoisko z printami i kalendarzami na które serdecznie zapraszamy!

Zdjęcie wykonał @hi_ryuhoshi (IG)

Koniecznie odwiedźcie jej sociale

https://www.facebook.com/Yukeshiro






Karol jest aktorem dubbingowym, reżyserem, prezenterem, dialogistą i producentem po Łódzkiej Szkole Filmowej. O swojej miłości do popkultury oraz pracy w branży kreatywnej opowiada na kanale YouTube „Karol Gajos – Popcornerd”, (na którym znajdziecie m.in. serię „Jak dostać się do Szkoły Filmowej”) w podcaście „Dialogi Filmowe”, a także prowadząc program o nowościach filmowych dla Canal+.

Na tegorocznym Tsuru poprowadzi dla was dwie prelekcje:

𝗦𝗲𝗸𝗿𝗲𝘁𝘆 𝗱𝘂𝗯𝗯𝗶𝗻𝗴𝘂. 𝗝𝗮𝗸 𝘇𝗼𝘀𝘁𝗮ć 𝗮𝗸𝘁𝗼𝗿𝗲𝗺 𝗱𝘂𝗯𝗯𝗶𝗻𝗴𝗼𝘄𝘆𝗺?

Marzysz, żeby w przyszłości zająć aktorstwem głosowym? Karol Gajos zabierze was za kulisy dubbingu i opowie, jak krok po kroku wygląda proces produkcji polskiej wersji językowej filmów, seriali i gier komputerowych.

𝗦𝘇𝘁𝘂𝗸𝗮 𝗸𝗿𝗲𝗮𝘁𝘆𝘄𝗻𝗼ś𝗰𝗶. 𝗝𝗮𝗸 𝘁𝘄𝗼𝗿𝘇𝘆ć 𝗶 𝗻𝗶𝗲 𝘇𝘄𝗮𝗿𝗶𝗼𝘄𝗮ć?

Kochasz rysować, pisać, nagrywać filmy i marzysz o przyszłości w branży kreatywnej? To spotkanie dla wszystkich pasjonatów i młodych artystów, którzy zastanawiają się, jak skutecznie zorganizować pracę twórczą, pokonać prokrastynację oraz perfekcjonizm i jak najlepiej się przy tym się bawić. Porozmawiamy o potencjale i wyzwaniach współpracy ze znajomym i innymi artystami, otwartości na konstruktywną krytykę oraz o tym, gdzie pokazywać i publikować swoje prace, aby stworzyć sobie szanse na dalszy rozwój.

Jego social media

https://www.youtube.com/channel/UCC-zMOw4ijGL713uvcygzIw

https://www.instagram.com/popcornerd/






Tak pisze o sobie:

Hello, z tej strony AHu –

na co dzień zajmuje się cosplayem i praca w szeroko pojętej eventowce.

Cosplayuje od 2007 roku i cały czas uczę się nowych rzeczy, bo nic nie sprawia mi większej frajdy od crafcenia albo gadania o różnych technikach przydatnych w tym hobby.

Zajmuje się właściwie wszystkim od szycia i makeupu/peruk po propy, scenografię czy scenariusze i audio do występów scenicznych. Uwielbiam zdrowa rywalizacja i uczestniczyłam już w sporej ilości większych konkursów i imprez z tym związanych- niejednokrotnie też jako gość i/lub sędzia.

Z większych osiągnieć pewnie warto wspomnieć o wygranych na PGA 2014, Berlin Comiccon 2019 czy udziału w finałach konkursu Twitchcon Amsterdam 2022. Od 2017 mieszkam w Berlinie, więc przez ostatnie kilka lat udzielam się głównie na niemieckich konwentach i imprezach gamingowych.

Dość regularnie współpracuje z Riotem i LEC, zarówno cosplayowo i eventowo – najczęściej w formie reprezentacji marek sponsorów na eventach w studio lub na finałach, albo z tematami będącymi częścią rostera LEC.

Na Tsuru poprowadzi dla was kilak atrakcji:

– Jojo-centric makeup i malowanie (cellshade w kostiumach)

– Konkurs nie taki straszny jak go malują – jak przygotowac sie na rundę jury, o czym pamiętać i jak zaoszczędzić sobie stresu.

Serdecznie zapraszamy na te atrakcje oraz wpadnijcie na jej fb podziwiać jej prace AHu x Cosplay






Viking C., który śpiewa covery z anime w języku polskim. Koncert odbędzie się w sobotę o godzinie 17:00! Nie możecie tego przegapić!

Poniżej przedstawiamy listę utworów, które będziecie mogli usłyszeć:

1.Dragon Ball Super op. 2 (full) GenkaiToppaxSurvivor

2.Attack on titan opening s2 Sasageyo (tv size)

3.Soul Eater op. 1 (tv size) Resonance

4.Overlord s4. op 1. (full) Hunger

5. Shaman king (stara wersja ) opening (tv size)

6. Dragon Ball Super Ending 7 70cm window (tv size)

7.Blue Lock opening 1 Judgment (full)

8. Boku no Hero Academia op. 1 The Day (tv size)

9.Chainsaw Man opening Kick Back (full)

10. Death Note op. 1 The World (tv size)

11.Dragon Ball GT op. Dan Dan Kokoro Hikareteku (full)

12. JoJo Bizarre Adventures op. 2 Bloody Stream (tv size)

13.Fireforce op. 1 Inferno (full)

14.Naruto Shippuden op. 6 Sign (tv size)

15. Pokemon op.1 Indigo league (full)

16.Attack on Titan Final season op.2 The Rumbling (full)

17.Dragon Ball Super Soundtrack Ultimate Battle (full)

18.Linkin Park Crawling (full)

Utwory nie będą śpiewane w tej kolejności

I co myślicie? Znaleźliście tu swoje ulubione utwory? Czy tak jak my nie możecie się już doczekać?

Koniecznie zapoznajcie się z coverami naszego gościa na jego kanale:

https://www.youtube.com/channel/UCcpnJ74GCzOYjIxHR9HBctg






✨ Jan Aleksandrowicz- Krasko ✨

Aktor Filmowy, serialowy, teatralny, ale przede wszystkim

dubbingowy. Pracę przy tworzeniu polskich wersji językowych

rozpoczął w wieku 7 lat pod skrzydłami swojej babci Zofii

Dybowskiej- Aleksandrowicz i od tego czasu pracuje nieprzerwanie

do teraz.

Przez 35 lat kariery zawodowej wcielił się w niezliczoną ilość ról

zarówno w filmach i serialach jak i grach. Były to między innymi:

Aquaman w „Justice League” i „Aquamanie”; Vender w „Arcane”;

Owen i Noah w „Wyspie Totalnej Porażki”; River Ward w

„Cyberpunku 2077”; Colt Vahn w „Deathloop”; Fuse w „Apex

Legends”

W 2016 roku zasiadł po drugiej stronie mikrofonu i rozpoczął

reżyserowanie dubbingów. Spod jego ręki wyszły między innymi:

„Rick&Morty” (wersja Netflix i HBO); „Big Mouth”; „Miłość, Śmierć i

Roboty”; „The Hollow”; „Hilda”; „Human Resources”, a także był

jednym z reżyserów polskiej wersji „Cyberpunk 2077” (ale to nie on

siebie w nim obsadził 😃 ).

Jest trzecim pokoleniem dubbingowców w rodzinie.

Ma dwóch synów, którzy już też zaczęli kontynuować rodzinną

„tradycję”.

Na konwencie prowadzi pogadankę na temat dubbingu na którą gorąco zapraszamy!

Czy tak jak my już nie umiecie się doczekać spotkania z polskim głosem Aquamana?






Ciocia Kot

Koty to zło

Prywatnie, koordynatorkę Krakowskiego Centrum Równości DOM EQ oraz ilustratorkę gadżetów, furasów i okazjonalnie poważnych rzeczy od poważnych ludzi.

Prelekcje, które poprowadzi Cocia Kot to:

Co to za…kolor Pokemona?

Czy wiesz, że każdy Pokemon ma określony przez Pokedex kolor? Czerwony, niebieski, biały… Przyjdź i sprawdź czy znasz paletę barw lepiej niż Game Freak – w tym szybkim (i frustrującym) konkursie!

Pokaz Animacji Wszelakiej

Chodź, chodź do nas, na grupowe oglądanie krótkometrażowych hitów internetu! Weź coś do picia, rozgość się wygodnie i ciesz się wspólnym pokazem.

Na konwencie będzie miała również stoisko z przeróżnymi rysunkami i gadżetami, na które serdecznie zapraszamy.

Serdecznie zapraszamy na jej twittera: www.twitter.com/szarykot