Katarzyna Clio Gucewicz (ur. 1979) pochodzi z Trójmiasta, na stałe zamieszkuje w Finlandii z kotem i kilkoma pająkami ptasznikami. Z wykształcenia lekarz psychiatra, w czasie wolnym pasjonuje się między innymi fantastyką, mangą i anime oraz kulturą i historią Japonii. Od kilku lat cosplayer-amator. Jest autorką powieści osadzonych w japońskim feudalizmie i poświęconych osobie słynnego Date Masamune: „Księżycowe blizny”, „Cienie północy”, „Drżenia lata”, które w latach 2017-2020 ukazały się nakładem Wydawnictwa Kirin.
Katarzyna przygotowała dla Was aż 5 atrakcji:
🔹 „Dlaczego One Piece? – bezspojlerowy panel zachęcający”
🔹 „Najlepsze anime o samurajach”
🔹 „Od fascynacji Japonią do powieści historycznej – spotkanie autorskie z Katarzyną Clio Gucewicz”
🔹 „Legend of the Galactic Heroes – najlepsze anime w historii, change my mind”
🔹 „Anime w kosmosie”
Daniel Muniowski to twórca „Strefy Czytacza”, jednego z najpopularniejszych książkowych kanałów na YouTube, fan „Wiedźmina” i „Harry’ego Pottera”. Kocha czytać książki i grać na konsoli PS5. (Nie)poważny mąż i ojciec trzech córek, boomer, który jest „za stary” na TikToka, wobec czego ogląda tylko insta stories.
Poprowadzi on dla Was dwie atrakcje:
🔹 Absurdy w „Harrym Potterze”: przegląd ciekawych błędów, absurdów czy pomyłek w najpopularniejszej serii J.K. Rowling.
🔹 Czy „Wiedźmin to plagiat”?: „Wiedźmin” zadebiutował w grudniowym numerze „Fantastyki” z 1986 roku. Na ogół budził zachwyt, jednak wśród czytelników znaleźli się i tacy, którzy zarzucali Andrzejowi Sapkowskiemu plagiat. Podczas prelekcji porównamy „Wiedźmina” ze „Strzygą” Romana Zmorskiego.
Zapraszamy na kanał Daniela na YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCgYZFDXOZV7LfrUZRmph3og
Przyjaciel Chlebka lat 21, studiuje i pracuje, i jak na dorosłą osobę przystało, zbiera pluszaki, a w wolnej chwili zajmuje się cosplayem. Zaczęła interesować się nim w 2014 roku i od tego czasu bywała na wielu konkursach, po czym zrobiła sobie długą przerwę. Powróciła na TikToku, aby zachęcać głównie młodsze osoby do spełniania swoich pasji. W wolnej chwili maluje, jeździ na koncerty, a cosplay czasem zrobi, czasem kupi – i tak jakoś leci.
Będziecie mogli ją spotkać na panelu:
🔹 Luźne pogawędki z Chlebkiem!
Adrianna Kaszta, pseudonim Upset.Kiwi, z wykształcenia sinolog, a z zawodu testerka gier. W wolnych chwilach zajmuje się cosplayem, pole dancem, no i oczywiście nałogowo gra w gry. Jak na porządnego gracza przystało, pozostaje w toksycznej relacji z grami Riotu.
Uwielbiasz grać w gry, ale rodzice powtarzają, że to strata czasu? Jesteś dobry, ale nie na tyle, aby zostać profesjonalnym e-sportowcem, a może nie wyszło ci z zostaniem wielkim gamingowym streamerem? Być może zostanie testerem fqa to to, czego szukasz! Owocowe środy, granie na konsolach z kolegami w przerwie i wiele innych atrakcji może na ciebie czekać tuż za rogiem.
Poprowadzi dla Was panel:
🔹 Praca testera gier – dowiecie się, co to takiego ten magiczny skrót fqa, czym zajmują się testerzy gier oraz jakie wymagania musisz spełnić, aby móc zdobyć taką pracę!
Yukeshiro to cosplayerka z Krakowa, której cosplayowe początki sięgają aż 2009 roku, a do jej pasji można zaliczyć także gry komputerowe, japońską popkulturę czy akrobatykę powietrzną. Na swoim koncie ma już niemałą liczbę nagród i wyróżnień w konkursach cosplayowych, zarówno na imprezach o tematyce anime, jak i gier komputerowych (Hall of Games 2015, Intel Extreme Masters 2017, Magnificon 2017 i inne). Najbardziej w cosplayu lubi tworzenie detali w strojach, a także uczestnictwo w sesjach zdjęciowych – od tworzenia tła i dekoracji, przez pozowanie i obróbkę zdjęć. Zawsze daje z siebie 200% i z radością podejmuje nawet najtrudniejsze sesjowe wyzwania.
Serdecznie zapraszamy na jej panel:
🔹 Cosplayowe sety zdjęciowe – zrób to sam! Strój juz jest, ale zdjęć brak? Przyjdź i dowiedz się, jak zbudować ciekawe tło do zdjęć w swoich czterech ścianach, poznając użyteczne triki i pomysły na to, jak zacząć tworzyć własne cosplayowe sety zdjęciowe.
Nazywam sie Zuzanna Różańska, ale znacie mnie raczej jako Mell Falls. W swojej małej twórczości mam między innymi serię ciekawostek o Muminkach i właśnie temu będzie poświęcony Panel. Poza tym wypowiadam się na tematy społeczne, staram się filmikami troszkę umilić wam dzień, a czasem pokazuję też któreś z moich pasji.”
Poprowadzi dla was panel:
Muminkologia live
Karol pracuje w branży filmowej od ponad 10 lat jako aktor głosowy, reżyser, dialogista i kierownik produkcji. Jego głos możecie usłyszeć m.in. w takich tytułach jak Dragon Ball Super: Super Hero, Kapitan Tsubasa, Rick i Morty, Big Mouth, Oktonautaci, Odlotowcy, Ratchet i Clank: Rift Apart. Jest miłośnikiem kultury oraz pracy w branży kreatywnej i kocha dzielić się swoją pasją, prowadząc kanał na YouTube „Karol Gajos – Popcornerd”, branżowy podcast „Dialogi Filmwowe” i serię „Same Plusy” dla Canal+. Jest absolwentem Szkoły Filmowej w Łodzi.
Poprowadzi dla Was panel:
Sekrety dubbingu. Jak zostać aktorem dubbingowym?
Marzysz, żeby w przyszłości zająć aktorstwem głosowym? Karol Gajos zabierze was za kulisy dubbingu i opowie, jak krok po kroku wygląda proces produkcji polskiej wersji językowej filmów, seriali i gier komputerowych.
Zapraszamy do zapoznania się z jego serią na YouTube „Jak zostać aktorem dubbingowym”:
https://youtu.be/9wm_jqvpNTo
Oraz z podcastem Dialogi Filmowe:
https://open.spotify.com/show/03U4oF3JLTYq1bPxpe7nqj
Leontha cosplay to cosplayerka z Polski, która w środowisku cosplayowym działa już ponad 10 lat.
Doświadczenie z pracy w teatrze i branży modelingowej przeniosła na swoją najwiekszą pasje jaką jest własnie cosplay! Odwiedzając Nas ponownie przygotowała dla Was panel o tym jak przygotować się do sesji zdjęciowej, by kosztowała ona Was jak najmniej nerwów
Link do FP fotografa: https://www.facebook.com/GiacomoFotiPhoto
Link do IG fotografa: https://www.instagram.com/giacomofph/
Poznajcie Straszną Gadułę! Jeśli myślicie, że spotkaliście już najgorszą gadułę, to nie wiecie, jak bardzo się mylicie.
W przypadku Strasznej Gaduły, tiktokerki tworzącej kontent o anime, książkach i sobie, nie istnieje coś takiego jak cisza. Z rozkoszą podzieli się każdą opinią, wrażeniem i pomysłem. Dlatego na Tsuru podzieli się z Wami każdą z tych rzeczy odnośnie ukochanej serii „My Hero Academia”.
Serdecznie zapraszamy na jej panel: Magazyn bohaterski Gaduły, czyli wszystkie topki Strasznej Gaduły ze świata „My Hero Academia”. Od ulubionych postaci, przez najmocniejsze kiny, po najbardziej znienawidzone shipy. Każdy jeden z omówieniem. Bo jakżeby inaczej? To robota Gaduły.
Autorka webkomiksu „Lisie Sprawy„, z wykształcenia ekspertka społeczno-obyczajowa, specjalistka od wizerunku w social media. Pracowała ze światowymi markami i współtworzyła z nimi kreatywne kampanie. Obecnie rysuje ilustracje do gry o lisich przygodach pośród latających wysp. Kocha gry komputerowe, kawę i swoje świnki morskie, które noszą imiona Tesla oraz Edi.
Miko jest nie tylko cosplayerką, ale ukończyła także szkołę krawiecką i posiada oficjalny, państwowy tytuł Krawca. Przygodę z cosplayem zaczęła 9 lat temu i w tym czasie wykonała ponad 100 różnych strojów.
Mówi, że jej pasja do szycia może równać się tylko miłości do jej słodkich kotów!
Miko odwiedziła już wiele konwentów jako gość lub członek jury. Miała także okazję oceniać stroje na oficjalnym konkursie cosplay PGA 2018.
Na jej stoisku znajdziecie ręcznie robioną, uroczą biżuterię, fantastyczne breloczki i tony brokatu! Jeśli jesteście fanami kawaii, cosplayu i alternatywnego stylu, na pewno znajdziecie tam coś dla siebie!
Serdecznie zapraszamy Was na panel, który poprowadzi:
Żywica kontra cosplayer, czyli jak zrobić swoje pierwsze gemy do stroju.
Sama Miko o swoim panelu mówi:
„Swoją zabawę z odlewami z żywicy zaczęłam podczas pandemii i skończyłam z 20kg żywicy w mieszkaniu, a teraz nauczę Was krok po kroku jak zrobić swoje pierwsze gemy, by upiększyć cosplay!”
Ciocia Kot – Jest to wasza dobra Ciocia z internetu, rysująca od lat na fanpage’u Koty to Zło (i jeszcze więcej na twitterku).
Prywatnie koordynatorka Krakowskiego Centrum Równości DOM EQ oraz ilustratorka gadżetów, furasów i okazjonalnych poważnych rzeczy od poważnych ludzi.
Serdecznie zapraszamy na jej twittera: www.twitter.com/szarykot
Jego działalność propagująca kulturę Japonii ma wielu sympatyków i zyskała uznanie m.in. Ambasady Japonii w Polsce.
Na naszym konwencie poprowadzi dla Was takie atrakcje jak:
Warsztaty malowania kawą:
Czy wiedziałeś, że kawę nie tylko się pije, ale także można nią tworzyć przepiękne obrazy? Wpadnij na warsztaty, a nasz gość pokaże Ci tę tajemną sztukę malowania kawą!
Warsztaty malarstwa sumi-e:
Sumi-e oznacza „rysunek czarnym tuszem na papierze”. Główne motywy malarskie to bambusy, orchidee, chryzantemy, kwiaty śliwy i wiśni oraz zwierzęta takie jak np. motyle, ptaki, i ryby. Sumi-e to nie tylko unikalna i piękna forma sztuki, ale także filozofia.
Warsztaty kaligrafii japońskiej:
„Kaligrafia” to po japońsku shodō – „droga pisma”. Shodō (書道) to artystyczna sztuka pisania, która uczy koncentracji, uspokaja i pozwala pracować nad charakterem. Warsztaty kaligrafii wprowadzą uczestników w świat piękna tworzonego przy użyciu pędzla i tuszu.
Warsztaty origami:
Origami to sztuka składania papieru uchodząca za tradycyjną sztuką japońską. Jest to przede wszystkim sztuka ładu i harmonii, sztuka skupienia i równowagi oraz aktywna zabawa prowadząca w progi własnego poznania, droga prowadząca do filozofii.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z twórczością naszego gościa: http://mariuszgoslawski.blogspot.com
Maksymilian Bogumił – aktor, reżyser, konferansjer i lektor. Absolwent Wydziału Aktorskiego Wyższej Szkoły Komunikowania i Mediów Społecznych im. Jana Giedroycia w Warszawie (2013).
Od połowy 2017 roku jest reżyserem dubbingu w IYUNO Media Group, Roboto Sound i w VSI Warsaw. Obecnie jest też lektorem na kanałach Nicktoons i Disney Channel. Prywatnie geek/nerd, fan motoryzacji i przyjaciel piesków.
Nagrody, które zdobył:
SREBRNE SYNCHRONY 2019
Nagroda za najlepszy dubbing w grze za Star Wars: Upadły Zakon,
Nominacja za najlepszy dubbing w filmie VOD i telewizja za Zombiellenium.
KŁAPY 2019
Nagroda za najlepszy dubbing w grze za Star Wars: Upadły Zakon oraz 4 miejsce za Concrete Genie.
2020 DEBEŚCIAKI PISMA PSX EXTREME
2, 7 i 8 miejsce na liście najlepszych lokalizacji za: Cyberpunk 2077, SpongeBob Kanciastoporty oraz Call Of Duty: Black Ops – Cold War.
Patrycja Smok-Szweda i Jędrzej Szweda-Smok, są założycielami kanału ZagrajnikTV, na którym entuzjastycznie dzielą się swoją miłością do gier i Japonii. Ogromni fani Persony i Danganronpy.
Zapraszamy na ich kanał: https://www.youtube.com/c/ZagrajnikTV oraz facebooka: https://www.facebook.com/Zagrajnik
Poznajcie Juliana Jelińskiego – twórcę vloga Brody z kosmosu, pełnego brodatych recenzji i najbardziej kosmicznego spojrzenia na filmy, komiksy i cały geek świat! Twórca serii „Najgorsze Animacje” oraz współtwórca podcastu „Koszmarne Horrory”. Uwielbia poszukiwać ideologię w popkulturze prawie tak bardzo jak Slavoj Żiżek. Gdy nie nagrywa, jest człowiekiem-przewodnikiem swojego ślepego psa i nosicielem upierdliwego kota.
Na Tsuru poprowadzi dla was pogadankę: Dlaczego warto oglądać anime po… ANGIELSKU!
Oglądanie anime po angielsku? Czy to w ogóle możliwe? A może to jedyny, słuszny dubbing? Przekonajmy się, czy argumenty przeciwko oglądaniu anime po angielsku mają sens i czy japoński jest jedynym słusznym językiem poznawania animacji z kraju kwitnącej wiśni. Będzie kontrowersyjnie, a analizę języka przeprowadzimy na kultowej serii JoJo’ Bizzare Adventure.
Koniecznie odwiedźcie jego kanał na Youtube:
https://www.youtube.com/c/brodyzkosmosu
Lena:
Cześć wszystkim! Tutaj Lena z Czech! Mój pierwszy cosplay uszyłam w 2014 roku i od tego momentu stworzyłam już ponad 70 strojów. Zdecydowaną większość moich cosplayów stanowią postacie z anime i Disney’a, ale lubię też czasem stworzyć jakieś kostiumy z gier. Cosplay to moja pasja i nie mogę się doczekać, żeby spotkać się znowu z Wami podczas Tsuru!
Instagram: https://www.instagram.com/lena_cosplayer/?hl=cs
Sushi (imię: Eva Juríková):
Witam, jestem cosplayerką z Czech i moi znajomi nazywają mnie Sushi. Moja podróż z cosplayem rozpoczęła się w 2013 roku. Tworzę głównie cosplaye z anime, ale uwielbiam też grać w gry oraz oglądać filmy i seriale, moim ulubionym gatunkiem jest fantasy.
Fanpage: Sushi-hime Cosplay
Instagram: https://www.instagram.com/sushi_hime/
Sho:
Pochodzę z Czech i jestem cosplayerką od 10 lat. Skupiam się głównie na postaciach z anime i japońskich gier, ale nie tylko. Staram się ciągle doskonalić w szyciu i tworzeniu oraz lubię wchodzić w postać, którą odgrywam. Odgrywanie ról to moja ulubiona część cosplayu! W swoim dorobku mam kilka wygranych konkursów, m.in. III miejsce w konkursie CosplayMusicVideo na Animefest 2014, I miejsce w konkursie grupowym na Hokagecon 2016, I miejsce na ADVIK 2021 w kategorii Audience Award oraz Roleplay Special Jury Award i Roleplay Award na ADVIK 2022. Mam okazję przyjechać na Tsuru po raz drugi i nadal nie wiem, w co się ubrać, ale naprawdę nie mogę się doczekać spotkania z Wami wszystkimi!
Fanpage: Sho【Cold Prince】Cosplay
Tori:
Witam, pochodzę z Czech i jestem cosplayerką już od 10 lat. Tworzę głównie cosplaye z anime i gier. W procesie tworzenia kostiumów najbardziej kocham szycie i stylizację peruk. Brałam także udział w kilku konkursach, w których bardzo podobało mi się odgrywanie moich ulubionych postaci.
Fanpage: Tori cosplay
JunS:
Nazywam się Šárka Kyzlinková i jestem cosplayerką z Czech, a cosplaye tworzę od 7 lat. Większość moich kostiumów pochodzi z anime i gier azjatyckich. Lubię cosplaye z dużą ilością detali, więc haft czy ręczne szycie nie są mi straszne, ale to, co najbardziej kocham w cosplayu to makijaż. Dzięki makijażowi mogę wyglądać jak inna osoba czy jak moja ulubiona postać!
Fanpage: https://www.facebook.com/chibijunscreation
Instagram: https://www.instagram.com/chibijuns/
Slaysha:
Witam, nazywam się Sasha i tworzę cosplaye od około 10 lat. W ostatnich latach zaczęłam również skupiać się na bardziej odsłoniętych, spicy cosplayach, ale nie zapominam też o tworzeniu pełnych kostiumów. Tworzę głównie cosplaye z gier i anime. Kocham Polskę i nie mogę się doczekać kolejnej wizyty!
Instagram: https://www.instagram.com/slayshaxox/
Skittley:
Witam, Nazywam się Skittley. Chociaż jestem z Czech, to pochodzę ze Słowacji. Jestem cosplayerem od kilku lat, jednak nadal czuję się trochę jak początkujący, kiedy za każdym razem uczę się czegoś nowego. To, co najbardziej lubię w cosplayu, to tworzenie zbroi i rozśmieszanie ludzi przez robienie głupich rzeczy. Nie mogę się doczekać spotkania z Wami na Tsuru!
Instagram: https://www.instagram.com/skittley.cosplay/
Akiko:
Witam, jestem cosplayerką z Czech i nazywam się Akiko! Zaczęłam cosplayować w 2014 roku.
Studiowałam szycie, ale myślę, że jest jeszcze ciągle miejsce na doskonalenie się. Głównie tworzę cosplaye postaci z anime, ale w przyszłości chcę tworzyć więcej kostiumów z gier. To, czym lubię zajmować się najbardziej to cosplay i granie w gry.
Instagram: https://www.instagram.com/akiko_hime_cosplay/
Wszystkich będziecie mogli spotkać podczas naszego konwentu na korytarzach oraz na ich stoisku, na którym bedzie można zrobić sobie fotkę czy kupić printy!