Czas i miejsce konwentu: 19-20 listopada 2022 r. w Zespole Szkół Technicznych w Rybniku, przy ul. Tadeusza Kościuszki 5, 44-200 Rybnik

Godziny otwarcia Akredytacji:
SOBOTA:
🔹 od 8:00 dla zwykłych uczestników,
🔹 od 7:00 dla VIPów, cosplayerów, gości, wystawców, mediów i innych osób funkcyjnych. 

🔹 NIEDZIELA:
od 7:00 do 12:00

Godziny możliwości przebywania na konwencie dla posiadaczy biletów jednodniowych:
sobota – 8:00 – 23:00
niedziela – 7:00 – 14:00

Mając zakupiony bilet dwudniowy można przebywać na terenie konwentu w nocy z soboty na niedzielę.

Bilety: Dla waszego bezpieczeństwa – na miejscu nie będzie już możliwości kupienia 2 dniowego biletu. W sprzedaży będą tylko i wyłącznie bilety jednodniowe, np. na samą sobotę czy niedzielę, bez możliwości noclegu na terenie naszej imprezy. Ich ilość również jest ograniczona. 
Więcej szczegółowych informacji odnośnie biletów, ich zamiany itp. znajdziecie tutaj: https://meetco.in/index.php/bilety/

Akredytacja:
Aby wejść na nasz konwent – nie drukujemy biletu – podajemy jedynie przy wejściu:
🔹 nasz indywidualny numer rezerwacji Nagato (bilet musi mieć w systemie status – opłacony),
🔹 dowód tożsamości (musimy wiedzieć czy dane osoby zgadzają się z danymi w systemie),
🔹 zgodę rodzica, jeśli właścicielem biletu jest uczestnik niepełnoletni.

Kochani pamiętajcie, że osoby niepełnoletnie muszą mieć ze sobą podpisaną zgodę opiekuna, którą znajdziecie na naszej stronie ( https://meetco.in/index.php/zgoda-rodzica/ ) oraz dokument ze zdjęciem np. legitymacje, paszport lub dowód tożsamości. 

Jeśli chcecie kupić bilet na miejscu, a nie jesteście pełnoletni musicie również posiadać zgodę rodzica i dokument potwierdzający swoją tożsamość. 

Prosimy również przy zakupie o posiadanie odliczonej gotówki, żeby przyśpieszyć akredytacje. Płatność kartą również będzie możliwa.

Ważne bilety z Aiconu 2020 upoważniają do wejścia na Tsuru Japan Festival 2022 – także te w wersji papierowej.

Program: program możecie znaleźć na naszej stronie ( https://meetco.in/ ) oraz w aplikacji Konwencik.  Aplikacja dostępna zarówno na system Android jak i IOS. Znajdziecie tam cały nasz program, a dzięki opcji serduszkowania ulubionych punktów programu, będziecie mogli stworzyć swój unikalny plan. Aplikacja ma również możliwość ustawienia przypomnień o zbliżających się atrakcjach.
Konwencik już teraz możecie ściągnąć na telefon i zapoznać się z jego funkcjonalnościami.

Parking: W tym roku ze względu na remont, parking pod szkołą nie będzie dostępny dla uczestników konwentu. W Rybniku znajduje się całkiem sporo parkingów publicznych, które znajdziecie na tej stronie: https://www.rybnik.eu/dla-mieszkancow/komunikacja-i-transport/parkingi-miejskie

Szatnie i przechowanie bagażu: Na terenie szkoły będzie szatnia, w której można zostawiać swoje rzeczy np. kurtki itp.
Szatnia funkcjonuje
🔹 od 8:00 do 00:00 w sobotę,
🔹 od 7:00 do 12:00 w niedzielę.

Sleeproomy: Podczas konwentu będą dostępne klasy, które zostaną specjalnie przeznaczone do spania dla posiadaczy biletów dwudniowych na nasz konwent, jednak nie jest to klasyczny nocleg z łóżkiem, a udostępniona przestrzeń do spania na terenie szkoły. Z tego powodu prosimy te osoby, które chciałyby spać na terenie konwentu o zaopatrzenie się w np. jakiś śpiwór, karimatę, czy poduszki.
Dodatkowo sala główna, tuż po cosplayu zamieni się na wielki sleep dla Was. 

Bezpieczeństwo: Ochrona będzie sprawdzać Wasze bagaże dla Waszego bezpieczeństwa i rekwirować do depozytu niebezpieczne przedmioty takie jak: noże, broń biała, broń palna, ostre narzędzia, nożyczki o ostrym zakończeniu itp. Pod koniec konwentu będzie można odebrać swoje rzeczy z depozytu. 

Na terenie konwentu nad Waszym zdrowiem będą czuwać medycy, dodatkowo pojawi się oczywiście punkt medyczny oraz karetka na przypadek cięższych wypadków. 

Ze względów bezpieczeństwa – szkoła będzie zamykana w sobotę o 2:00 i otwierana w niedzielę o 6:00.

W towarzystwie opiekuna: Osoby poniżej 10 roku życia muszą przebywać na terenie konwentu z opiekunem, który ma darmowe wejście.

Dzieci poniżej 6 roku życia mogą wejść na teren konwentu za darmo i również muszą być pod opieką opiekuna. W tym przypadku pełny bilet musi zakupić jego opiekun prawny.

Sytuacje wyjątkowe: Jeśli jesteście świadkami wyjątkowej sytuacji, która może być niebezpieczna dla Was lub osób wokół, nie zwlekajcie i zgłoście to helperowi, organizatorowi lub ochronie. Na terenie konwentu będą rozwieszone plakaty z numerem alarmowym, na który można zgłaszać wszelkie dziwne i niebezpieczne sytuacje.