Zdjęcie: Studio Zahora

Jedną z osób jury będzie Margaret Cosplay & art, która zajmuje się sztuką robienia strojów cosplay i ich elementów już od 15 lat.
W ciągu 7 ostatnich lat wygrała 16 konkursów cosplay zajmując 1 miejsca, 6 tytułów (za najlepsze wykonanie techniczne, najlepszy cosplay i najlepszy występ) oraz kilka wyróżnień, w tym zdobyła tytuł Mistrzyni Europy na finałach międzynarodowych International Cosplay Champions Cup w 2019 roku.

Pracuje na eventach związanych z grami w swoich strojach dla znanych firm, jest zapraszana w cosplayach na różnorodne promocje, premiery gier i filmów. W swoim warsztacie pracuje na wielu materiałach, używając różnorodnych narzędzi i szerokiej gamy technik.

Jako juror zwraca uwagę na wykonanie techniczne stroju, charakteryzację, odwzorowanie detali, pomysł na scenkę oraz wczucie się w postać – czyli wszystkimi aspektami dobrze wykonanego przebrania i występu na konkursie cosplayowym.

Dodatkowo jest mocno związana ze sztuką. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu i posiada tytuł Magistra Sztuki.

Obecnie pracuje jako cosplayer oraz dokształca się, aby móc dalej spełniać swoje marzenia.

Podczas konwentu poza samym ocenianiem konkursu cosplay, poprowadzi dla Was panel, albo może nawet panele – w zależności od tego ile zostanie jej czasu, na których na pewno dowiecie się wielu bardzo ciekawych rzeczy.

Między innymi będziecie mogli posłuchać o jej współpracy z redakcją ARHN.EU oraz firmą BETHESDA, w których to Margaret oraz inni cosplayerzy nagrywali clip video z okazji 10-lecia gry Skyrim w Szkocji.

Kolejną osobą w jury będzie Michał Gwiazda czyli ,,Crafts of Two” przygodę z cosplayem i propmakingiem rozpoczął w 2011 roku, gdy z kawałka tektury powstał prosty hełm predatora. Michał specjalizuje się głównie w zbrojach i elementach kostiumów takich jak bronie i hełmy, które wykonuje wieloma różnymi technikami, w swojej pracy korzysta zarówno z popularnej pianki Eva jak i z żywicy, pcv oraz plexy. Wielokrotnie brał udzial w konkursach cosplay występując jako uczestnik i juror. Jego zdolnościami zainteresowały się również firmy, dzięki czemu miał przyjemność pracować przy kampaniach reklamowych między innymi dla EA, Blizzarda, CDP.PL, Cenegi, Artifex Mundi, Acer i Flying Wild Hog.


Kolejna, ostatnia już osoba, która zasiądzie w rundzie jury i będzie Was oceniała, to Haylin cosplay & costumes!

Kilka słów od Haylin:

Cześć, jestem wszechstronną artystką, która działa w cosplayu od 11 lat.
W społeczeństwie cosplay jestem znana jako Haylin. Uwielbiam wyzwania związane z technicznymi projektami, z których mogę się uczyć. Wybieram postacie bazując na trudności wykonania, ale także czy do mnie pasują. Preferuję postacie z gier, ale inspiruję się także serialami i komiksami.

Brałam udział w kilku konkursach, zarówno za granicą i swoim kraju. Wygrałam pierwsze miejsca podczas Ygames, Comicsalon i Animeshow, a w 2016 reprezentowałam Słowację podczas Eurocosplay, gdzie zdobyłam pierwsze miejsce w kategorii FX VIECC i drugie w ogólnej oraz wiele więcej.

Obecnie częściej bywam częścią jury, niż uczestnikiem konkursów cosplay.

Dla tych, którzy mnie nie znają, mieszkam w Ostrawie 6 lat. Zorganizowałam warsztaty i kursy szycia dla początkujących oraz konsultacje w rękodziele. W ostatnim czasie jestem bardziej zaangażowana w kostiumy i make-up design dla teatrów i teledysków. I jeszcze jedno – jestem dumna z mojej nowej roli: współorganizator festiwalu fantastickostrava.cz.

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia jej fanpage’a: https://www.facebook.com/haylin.eu